سرعین کجاست

سرعین کجاست

سرعین کجاست ؟ سرعین شهری در فاصله ی سی کیلومتری از غرب استان اردبیل است. استان اردبیل در شمال غرب کشور واقع شده است، این استان در تقسیمات کشوری دارای شش شهرستان و شانزده بخش، شش دهستان و بیست و یک هزار آبادی است.

شهرهای مهم اردبیل عبارت اند از: نمین، نیر، سرعین ، بیله سوار، پارس آباد، اصلاندوز، خلخال، گیوی، مشگین شهر، کوثر و گرمی. فاصله ی شهر سرعین تا مرکز شهر اردبیل حدود چهل دقیقه، شهر سرعین تا شهر نیر بیست و پنج دقیقه، شهر سرعین تا شهر نمین یک ساعت، شهر سرعین تا شهر گرمی یک ساعت و چهل و پنج دقیقه، شهر سرعین تا شهر خلخال دو ساعت و ربع، شهر سرعین تا مشگین شهر یک ساعت و پنجاه دقیقه، شهر سرعین تا پارس آباد سه ساعت و ربع. موقعیت قرار گیری مناسب در جنوب غربی استان اردبیل موجب شده تا به هر منطقه ای از استان به راحتی دسترسی داشته باشید و با طی نمودن کمترین زمان به مقصد خود برسید.

ارتفاع هزار و ششصد متری شهر سرعین از سطح دریا نوید آب و هوایی معتدل و کوهستانی را به شما می دهد. شهر سرعین به شهر چشمه های آب گرم معروف است، در هر نقطه از شهر می توانید چشمه ای جوشان و مفید فایده را بیابید. مجتمع های تفریحی که امروزه به صورت بهداشتی تر و با امکانات رفاهی بیشتر زمانی را برای آب تنی در این چشمه ها برای مسافران ایجاد می کنند. سرعین که در زبان محلی به سریین به معنای خنک نامیده می شود، در فرهنگ لغات عربی سرعین به معنای چشمه ها نیز هست. فصل تابستان بهترین زمان سفر به شهر سرعین خواهد بود، در این فصل تعداد زیادی توریست و ایران گرد برای گذر گرما به این شهر مراجعه می کنند.

 

قله سبلان سرعین

سرعین کجاست ؟ ارتفاع هزار و ششصد متری شهر سرعین از سطح دریا نوید آب و هوایی معتدل و کوهستانی را به شما می دهد. شهر سرعین به شهر چشمه های آب گرم معروف است، در هر نقطه از شهر می توانید چشمه ای جوشان و مفید فایده را بیابید. مجتمع های تفریحی که امروزه به صورت بهداشتی تر و با امکانات رفاهی بیشتر زمانی را برای آب تنی در این چشمه ها برای مسافران ایجاد می کنند. سرعین که در زبان محلی به سریین به معنای خنک نامیده می شود، در فرهنگ لغات عربی سرعین به معنای چشمه ها نیز هست. فصل تابستان بهترین زمان سفر به شهر سرعین خواهد بود، در این فصل تعداد زیادی توریست و ایران گرد برای گذر گرما به این شهر مراجعه می کنند.

برای دسترسی به شهر سرعین از هر گوشه از ایران بایستی با خودروی شخصی به این منطقه مراجعه کنید، شهر سرعین هنوز به قطار مجهز نشده است، در آینده ای نزدیک راه آهن اردبیل میانه به بهره برداری خواهد رسید تا این مسیر دسترسی به شهر سرعین را سهل الوصول تر کند.

شهر بکر و بی نظیر سرعین کجاست ؟ سرعین دارای پتانسیل بالای گردشگری است، از جمله ی این مناطق می توان به روستای تاریخی کنزق، تورش سویی، تپه چاقور چوقر، آبگرم گاو میش گلی، دهکده صخره ای باستانی ویند کلخوران، تپه باستانی آناهیتا، دره گلستان، آبشار ورگه سران، روستای شایق، پیست اسکی آلوارس و هزاران منطقه ی طبیعی که میزبان مسافران بهاره و تابستانه هستند. پوشش گیاهی منطقه ی سبلان طوری است که بستری مناسب برای تهیه عسل و شیر محلی را ایجاد می کند. سوغات این شهر نیز همین خوراکی های طبیعی است. مجموعه ای بی بدیل از جلوه ی هنر خداوند همراه با امکانات درخور توانسته شهر سرعین را به یک مهمان پذیر مناسب تبدیل کند.

سبلان منظره گل خش خاش سرعین کجاست ؟

شهر سرعین هر نوع سلیقه ای را پوشش خواهد داد، علاقمندان به تاریخ، طبیعت و جاده های جنگلی مقصد اول خود را شهر سرعین قرار می دهند. در معرفی شهر سرعین باید اضافه کنیم که فرهنگ و خون گرمی مردمان این خطه زبان زد خاص و عام است و با یک سفر به این شهر باز هم به فکر بازگشت خواهید بود.

شهر سرعین کجاست ؟ سرعین نگینی درخشان و گوهری بی بدیل در بین شهرهای ایران است. شهرت شهر سرعین به دلیل آب و هوای ییلاقی و سرسبزی بی نظیر آن است. در این شهر می توانید کوهستان های سر به فلک کشیده را حتی از داخل شهر نیز تماشا کنید و از آن لذت ببرید. امکانات رفاهی شهر اعم از مراکز آب درمانی، مراکز خرید و رستوران های محلی هستند که هر کدام به عنوان یک فاکتور اصلی شناخته می شوند. تاریخ شهر سرعین را به هزاره‌ ی اول و دوم پیش از میلاد مسیح نسبت داده اند، جایی که تپه های باستانی آناهیتا در دل کوهستان های سرعین ساخته شده است و به عنوان معابد و پرستشگاه مورد استفاده قرار گرفته است.

از مناطق باستانی کاوش شده در منطقه ی سرعین می توان به آتشکده‌ ی آذرفریق نیز اشاره کرد. سفالیه ها و آثار پر قدمتی از حکومت قراقویونلوها، آق قویونلوها، ایلخانان و سلجوقیان در این مناطق بدست آمده است.

آبگرم گاومیشگلی سرعین

مراکز آب درمانی شهر سرعین کجاست ؟ مراکز آب درمانی شهر سرعین همگی دارای آب گرم هستند و برای استراحت در فصل تعطیلات بسیار مناسب می باشند. حرارت این آب های گرم از سی و پنج درجه شروع می شوند و برای هر کسی که به یک دوش آب گرم نیز عادت داشته باشد مطلوب خواهد بود. صد و هجده چشمه ی آب گرم در شهر سرعین وجود دارد که بسیاری از آن ها با ساماندهی و مدیریتی درست در حال خدمات رسانی به مسافران و اهالی شهر هستند. بزرگ ترین و مجهزترین مرکز آب درمانی خاورمیانه در شهر سرعین افتتاح شده است، مرکز آب درمانی سرعین با دارا بودن بهترین امکانات و تخصصی ترین امور پزشکی سعی دارد مراجعه کنندگان را برای ساعتی از خستگی و بیماری های مفصلی خود دور سازد. استخرهای رو باز و سر پوشیده، حوضچه‌های آبگرم تحت فشار، سونا خشک و بخار، دوش‌ها و وان ‌های انفرادی در دو بخش مجزای زنانه و مردانه همگی جز مزیت های مهم این مرکز آب درمانی هستند.

بهترین رستوران های اردبیل و سرعین کجاست

نقطه قوت سرعین کجاست ؟ هر شهری متناسب با فضای خود و نوع تغذیه ی مردمان آن غذایی محلی را داراست که به عنوان یک شاخصه از آن شهر در بین دیگر شهرها به شهرت می رسد. شهر سرعین با داشتن دامداری های محلی و دام هایی ارگانیک کبابی های بسیار زیادی را در خود جای داده است. کباب کاسه ای یکی از معروف ترین غذاهای شهر سرعین است که در بیشتر کبابی ها طبخ و عرضه می شود. از دیگر غذاهای محلی شهر سرعین پیچاق قیمه است که با خلال بادام و تخم مرغ تهیه می شود. این خورشت در رستوران های محلی شهر سرو می شود. در کنار همه ی این ها خوراک های مرغ سرعین به نام چیغرتما نیز شناخته می شود که به عنوان یک غذای روتین در شهر مورد استفاده قرار می گیرد. مشتریان همیشگی کباب می توانند در شهر سرعین کباب دنده ای به نام قابرقا را حتما باید امتحان کنند، هر نوع کبابی در شهر سرعین با بهترین و تازه ترین گوشت تهیه می شود و طعمی متفاوت را داراست.

اگر قصد مسافرت به شهر توریستی سرعین را دارید میتوانید در قسمت:

اجاره روزانه آپارتمان در سرعین

شماره مبایل: ۰۹۹۰۶۰۹۴۷۰۰

مراجعه یا تماس حاصل فرمایید.

و یا

اگر قصد خرید یا فروش املاک در شهر چشمه های بهشتی سرعین را دارید در قسمت:

آگهی خرید و فروش املاک در سرعین

شماره مبایل: ۰۹۹۰۶۰۹۴۶۰۰

مراجعه یا تماس حاصل فرمایید.

امیدواریم بعد از مطالعه این مقاله پاسخ خود را از سوال سرعین کجاست ؟ دریافت کرده باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.