مشارکت در ساخت و فروش در سرعین

مشارکت در ساخت و فروش در سرعین

مالکان و صاحبان املاک قدیمی علاقمند هستند که به نحوی بتوانند با کمترین هزینه و بیشترین سود به خانه ای جدید و نوساز برسند. ساخت و فروش املاک در سرعین با توجه به پتانسیل بالای شهر برای سرمایه گذاری موجب رونق این کسب و کار و سرمایه گذاری شده است. برای بهره مندی از این فاکتور مهم در امر مستغلات و املاک سرعین بهتر است با ما همراه باشید تا نکات اصلی و قابل توجه این نوع مشارکت را دریابید.

قرارداد مشارکت در ساخت و فروش از قابل توجه ترین قراردادهای ملکی بشمار می رود، به دلیل اهمیت موضوع مشارکت در ساخت و فروش در سرعین باید هر دو طرف شرکت کننده در معامله از آگاهی بالایی برخوردار باشند. همچنین مسائل حقوقی مربوط به املاک سرعین در بخش مشارکت در ساخت و فروش به دو طرف سازنده و فروشنده تقسیم می شود که هر کدام وظیقه ای مشخص را بر عهده دارند.

با مشاهده آگهی های خرید و فروش املاک در سرعین ، رهن و اجاره املاک در سرعین به دلایل قابل توجهی برای ساخت املاک قدیمی خود دست یابید.

طرفین مشارکت در ساخت و فروش

امروزه به دلیل افزایش ناگهانی قیمت مصالح ساختمانی و ارزش بالای اراضی هزینه های ساخت و ساز با رشدی چشم گیر مواجه شده است، بر همین اساس ساخت واحدهای مسکونی و یا تجاری که از کیفیت بالایی از نظر متریال و نقشه کشی برخوردار هستند رو به کاهش است. برای حل این مشکل همه گیر بهترین تصمیم استفاده از موقعیت مشارکت در ساخت و فروش است. املاک سرعین که در بافت های فرسوده و قدیمی تر هستند همگی پتانسیل تبدیل شدن به یک فرصت مشارکت را دارا هستند. ریسک بالای فروش رفتن یا نرفتن املاک قدیمی باعث می شود تا مالکان این بناها تصمیم به معامله ای دو سر برد بزنند. از دیگر موهبت هایی که مشارکت در ساخت و فروش در سرعین برای طرف اول یعنی دارنده ی ملک قدیمی یا زمین را دارد این است که ارزش افزوده ای چشم گیر با این معامبه به وی خواهد رسید.

سازندگان که اهرم دوم ساخت و فروش در املاک سرعین هستند تمایل بسیار زیادی دارند که فضای کلی بازار مسکن از رکود خارج کنند. علاوه بر این بسیاری از مالکان خانه های قدیمی و کلنگی دست به مشارکت می زنند تا با از سر گرفته شدن معاملات و ساخت و سازها رونقی دوباره به بازار مسکن برسد. نوساز شدن ملک و مسکن می تواند ارزش افزوده ای بسیار قابل توجهی به سرمایه ی هر دو طرف ببخشد همچنین یکی از راهکارهای سرمایه گذاری بلند مدت و ایجاد حس رقابت همین مشارکت در ساخت و فروش است. جالب است بدانید با این مشارکت در ساخت و فروش در سرعین میزان خسارتی که ممکن است در آینده بر قیمت مسکن جدید التاسیس برسد به صفر تمایل پیدا می کند و این خود یعنی سود خالص از یک مشارکت بهینه.

این نوع ساخت و ساز به عنوان امن ترین و پر کاربردترین نوع معامله در املاک سرعین شناخته می شود. حاشیه ی امن ذهنی که از نظر سود دو سویه و ایجاد می شود و مکانی مناسب تر برای زندگی فراهم می آید همگی جز فاکتورهای اصلی این انتخاب هستند. تشدید شرایط فعلی از نظر قیمت و بودجه ی مصالح ساختمانی همیشه نگرانی های بسیاری را نزد مالکان و سازندگان ایجاد کرده است، اما با توجه به سوددهی هر چند کم در برخی مواقع، بهترین راه برای نوسازی در شهر همین مشارکت در ساخت و فروش در سرعین است.

نگرانی های بسیاری نزد مالکان مسکن های قدیمی و کلنگی و سازندگان مسکن وجود دارد، عدم ریسک پذیری برخی مالکان و استرس سازندگان در اثر رشد بی رویه ی قیمت مصالح ساختمانی کمی این امر را دچار دشواری کرده است اما با تدبیر می توان بر آن فائق آمد.

شرایط مشارکت در ساخت

در هر معامله شرایطی حاکم است که باعث رضایت دو طرف و احقاق حق هر کدام از طرفین می شود. در عرف مشارکت در ساخت و فروش در سرعین فرمولی روتین به کار می رود. با توجه به تقسیم بندی های شهری در مناطق معمولی که مورد مصرف عام مردم است نسبت شصت به چهل به سود مالک است.

در مناطق لوکس تر و دارای امکاناتی مناسب تر نسبت هفتاد به سی به سود مالک خواهد بود. البته باید اشاره کنیم عرف این نسبت ها همان شصت به چهل به سود مالک مسکن است، اما با توجه به معیارهایی که در هر محله حاکم است این نسبت کمی جا به جا می شود. توجه داشته باشید در محله های کمی ضعیف تر این نسبت این مشارکت پنجاه – پنجاه است که بین مالک و سازنده تقسیم می شود.

فرمول های مورد استفاده در معامله

برای نحوه ی محاسبه ی سود طرفین باید از فرمول زیر ستفاده کنید به عنوان مثال در این محاسبه باید تمامی مبالغ اعم از سود بانکی و متراژ و قیمت زمین در نظر گرفته شود :

مشارکت در ساخت و فروش در سرعین

مبلغ بلاعوض در مشارکت ساخت و فروش

با توجه به اینکه پروسه ی ساخت دو سال به طول می انجامد شرایطی برای مالکان پیش بینی شده است، بلاعوض یکی از همین شرایط است؛ این بند به معنای مبلغی است که سازنده موظف است به مالک پرداخت کند تا وی در طی ساخت ملک بتواند محلی برای زندگی خود فراهم آورد. البته سازندگان خوش نام و دارای تجربه ی بالا طبق عرف وجه بلاعوض کمتری را پرداخت می کنند. برای محاسبه ی این مقدار می توانید از فرمول :

A = B% × C – D% × E

کل ارزش ملک = E
قدرالسهم سازنده = D
کل هزینه ساخت = C
قدرالسهم مالک = B
مقداربلاعوض= A

استفاده کنید.
به عنوان مثال:
ملک کلنگی که ارزشی بالغ بر سه و نیم میلیارد دارد هزینه ی ساخت آن دو میلیارد تومان تخمین زده شده است، طبق فرمول بالا با توجه به سهم شصت به چهل هر یک از طرفین:

3.500.000.000 × 40% – 2.000.000.000 × 60% = 200.000.000

در نتیجه دویست میلیون تومان به عنوان بلاعوض باید به از سمت سازنده به مالک پرداخت شود.

قدرالسهم در پروژه های دارای همسایه

قوانین نانوشته ی بسیاری در مشارکت در ساخت وجود دارد، به عنوان مثال اگر مالک زمین و یا مسکن کلنگی چندین نفر باشد باید قدرالسهم هر یک مشخص شود، این قدر السهم به دسترسی، طبقه، متراژ و چندین مورد دیگر بستگی دارد که برای هر همسایه ممکن است متفاوت باشد. املاک سرعین برای مشارکت در ساخت و ساز بسیار مناسب هستند، سوددهی بالا بعلاوه ی موقعیت خوبه جغرافیایی و آب و هوای مناسب موجب شده تا بسیاری از مالکان بخواهند دست به تغییرات مهم و قابل توجه بزنند. کم کردن هزینه های احتمالی تعمیرات، کم کردن مصرف انرژی های طبیعی، به روز شده امکانات و … همگی از فاکتورهای مهم مشارکت در ساخت و فروش در سرعین است. در معامله ای چندین بار قرارداد را بخوانید و متمم های آن را مرور کنید، از کارشناسی مجرب که سابقه ی ساخت و فروش این نوع املاک نوساز را در کارنامه داشته باشد نیز بهره ببرید تا با خیالی راحت سرمایه ی خود را در بازار عرضه کنید.

مشارکت در ساخت و فروش

سایت جامع املاک و مستغلات سرعین24 آماده ارائه خدمات در زمینه های:

  • مشارکت در ساخت ( مجتمع تجاری و آپارتمانی در شهرستان سرعین )
  • همکاری در فروش ( فروش املاک و متسغلات شما )
  • ارائه زمین یا ملک کلنگی برای سرمایه گذاری ( برای اشخاصی که به دنبال مکانی مناسب برای سرمایه گذاری می باشند )
  • معرفی سرمایه گذاران برجسه بومی و غیر بومی برای مشارکت ( برای اشخاصی که به دنبال جذب سرمایه گذار می باشند )
تماس با ما ، مشاوره رایگان

اطلاعات تماس:

فرصت های آینده، همیشه در داشتن داده ها و تحلیل اطلاعات موجود شکل می گیرد. جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

دفتر پشتیبانی: 0707-3222-045

تماس با مدیر: 4500-609-0990

مسئول فروش: 4600-609-0990